Pompy ciepła

Trójmiasto.


W trójmieście najczęściej wybierana jest pompa powietrzna.

Dlaczego najczęściej kupowana jest pompa powietrzna? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Statystyki na przestrzeni ostatnich lat mówią jasno co piętnasty dom jednorodzinny w trójmieście ma zamontowaną pompę ciepła. Ta wartość cały czas się zmienia i pompa ciepła oraz jej instalacja będzie w co piątym domu. Ceny i koszty pomp zdecydowanie spadły a co za tym idzie popularność montażu tego typu rozwiązań rośnie.

Jednym z czynników jest wybór marki produktu, ponieważ każdy producent przyjął sobie inną politykę cenowo - marketingową. Kolejnym istotnie wypływającym na cenę argumentem jest wybór rodzaju pompy ciepła a mamy ich aż trzy: powietrzna, gruntowa i wodne. Wielkość domu w naturalny sposób podwyższa cenę, im więcej mamy metrów kwadratowych tym więcej musimy zużyć materiału w postaci instalacji grzewczej oraz musimy zastosować wydajniejszy system. Dość obce pojęcia jakie mogą pojawić się, które wpływają na cenę to wybór split lub monoblock. Dotyczy to tylko i wyłącznie pompy powietrznej. Jeśli mówimy o splicie to mamy dwie jednostki ta wew. i zew. Zewnętrzna posiada sprężarkę, parownik oraz zawór rozprężny, natomiast wewnętrzna jest ze skraplaczem. Rozwiązanie monoblokowe jest pojedyńcze, w którym jest zawarty cały zestaw chłodniczy, z którego wychodzą rury przekazujące ciepło do wewnątrz domu. Kolejny czynnik wpływający na cenę to wybór pompy ciepła, gruntowej. Gruntowa zmienia cenę jeszcze na dwóch płaszczyznach a mianowicie czy wybierzemy odwiert pionowy (możliwy na każdej działce) czy też poziomy (nie możliwy na każdej działce).Zamontowaliśmy pompę powietrzną SAMSUNG w u jednego z naszych klientów w trójmieście.

Urządzenie zawiera HFC o współczynniku GWP powyżej 150. Całe urządzenie ma wydajność chłodniczą i grzewczą kolejno 2,1-7,0-8,0 kW / 1,6-7,3-8,8 kW (min.-nom.max.). Wartości SEER i SCOP kształtują się na powiomach kolejno 6.1 i 3.9. Chłodzenie EER ksztrałtuje się na poziomie 2.87. Ogrzewanie kształtuje się na poziomie COP o wartości 2.71. Cała jednostka jest zasilana 220-240V. Wymiary jednostki wew.: to 1040 x 327 x 220mm. NAtomiast wymiary jednostki zew. to 845 x x 702 x 363.

Pompa ciepła powietrzna samsung, Trójmiasto
Pompa ciepła powietrzna samsung, Trójmiasto
Pompa ciepła: Samsung AR35
Moc grzewcza: 1,6-7,3-8,8kW
Powierchnia działania: do około 90m2
Cena bez montażu: 6900zł.
Pobór mocy: 2450W (chłodzenie), 2700W (ogrzewanie)


Pytania zadawane przez klientów z Trójmiasta i nasze odpowiedzi.

Czy rozsądnie jest kupić najtańszą pompę powietrzną?

Wszystko zależy od producenta jakiego wybieramy. Nasza firma kierując się doświadczeniem wybiera niezawodnych producentów, którzy zapewniają długi bezpłetny serwis. Przygkładowo pompa powietrzna LG za 3500zł wraz z montażem ma 10 letnią gwarancję na wszystko i daje to pewność dla konsumenta, że przez tyle lat będzie wszystko działało bez żadnych dodatkowych kosztów wymiany części. Podsumowując wychodzi to mniej więcej 350 zł. rocznie a żeby to zobrazować jeszcze bardziej koszt miesięczny w skali 10 lat wynosi około 29 złotych miesięcznie.

Jaki jest koszt pompy wraz z montażem?

W zależności jaka jest powierzchnia, którą chcemy schłodzić lub ogrzać tak będzie się kształtował koszt. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę producenta, ponieważ każdy producent będzie miał inną politykę cenową a co za tym idzie koszt samego urządzenia będzie się zmieniał. Jeśli chodzi o pozostały koszt jakim jest montaż to tutaj nie będzie wątpliwości, ponieważ u nas jest on stały do określonego urządzenia i miejsca montażu. Jeśli pojawią się dodatkowe koszta montażu w postaci podkonstrukcji stalowej to zawsze klient jest o tym wcześniej informowany. Koszt podstawowy pompy ciepła to kwota około 3500zł. za całość.Parametry wybranych pomp ciepła.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wyceny całych dużych instalacji *podane ceny i parametry nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawa

Lp. Czynniki Ilość, rodzaj, wartość
0 Rodzaj pompy ciepła 7,5 kW typ Monoblock
1 Zasobnik CWU 310 litrów
2 Modół zdalnego sterowania +czujnik temperatury wewnętrznej
3 Grupa podłączeniowa do zasobnika buforowego pięcio kompaktowa
4 Materiały hydrauliczne, elektryczne
5 Usługa montaż całości
*49 900 zł. pln brutto (w tym VAT)


Lp. Czynniki Ilość, rodzaj, wartość
0 Rodzaj pompy ciepła 12 kW typ Split
1 Sterowanie automatyczne
2 Stelaż naziemny
3 Odprowadzenie skroplin poprzez wąż
4 Materiały hydrauliczne, elektryczne
5 Usługa montaż całości
*39 900 zł. pln brutto (w tym VAT)


Lp. Czynniki Ilość, rodzaj, wartość
0 Rodzaj pompy ciepła Gruntowa o mocy 10 kW
1 Sterowanie automatyczne
2 Zasobnik CWU 300 litrowy - stojący
3 Termostat pokojowy
4 Zestaw pompowy przeznaczony do instalacji dolnego żródła ciepła
5 MAteriały Kolektor spiralny poziomy, materiały hydrauliczne i elektr.
6 Usługa montaż i wykonanie całości
*61 900 zł. pln brutto (w tym VAT)

Zdjęcia z realizacji, montażu w Trójmieście oraz projekty i szkice instalacji

Pompy ciepła trójmiasto Pompy ciepła Trójmiasto, cena Pompa ciepła Trójmiasto, instalacja
Pompa ciepła trójmiasto, powietrzna
Pompy ciepła Trójmiasto, gruntowe
Pompy ciepła Trójmiasto, powietrzne
1 2 3 4 5 6