Pompy ciepła

Gdynia.


Spis treści:
Kompendium wiedzy eksperckiej na temat instalacji systemów pomp ciepła, jakie sprzedajemy i montujemy w Gdyni służących zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia.
Poglądowa cena najpopularniejszego rozwiązania.
Jakie korzyści otrzymują mieszkańcy Gdyni, którzy zdecydowali się na pompę ciepła?
Jak zaplanować zamontowanie pompy?
Efektywność energetyczna pomp ciepła sprzedawanych i montowanych w Gdyni.
Jak dobierać wielkość pompy ciepła?
Inne kryteria wyboru pomp ciepła.
Jakie są ważne aspekty w instalacji i montażu pomp ciepła?
Obsługa.
W Gdyni najwięcej jest montowanych pomp powietrznych.
Plan na montaż pompy ciepła na etapie projektu w jednej z gdyńskich inwestycji.
Kolejność prac przy uruchomieniu i montażu instalacji w Gdyni.
Jaka jest najniższa cena pompy ciepła zamontowanej w Gdyni?
Jak długo w Gdyni trzeba czekać na montaż pompy
Gdzie w Gdyni można zakupić pompę ciepła?
Jaką pompę wybrać w nadmorskim klimacie w Gdyni?



Pompa ciepła Gdynia - powietrzna Kaisai.
Pompa ciepła Gdynia - powietrzna Kaisai.


Kompendium wiedzy eksperckiej na temat instalacji systemów pomp ciepła, jakie sprzedajemy i montujemy w Gdyni służących zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia.

Domy i budynki generują obecnie około 57 procent emisji gazów cieplarnianych w Polsce, głównie ze spalania paliw kopalnych (głównie gazu ziemnego) do ogrzewania i ciepłej wody. Pompy ciepła są bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. Dobrze sprawdzają się w niskich temperaturach i nadają się na mroźne zimy. W rzeczywistości system pompy ciepła dla zimnego klimatu może całkowicie zastąpić piec lub kocioł w Twoim domu, a także klimatyzator latem.

Poglądowa cena najpopularniejszego rozwiązania nie stanowiące oferty handlowej w rozumieniu prawa.

Pompa ciepła powietrzna:od 27000zł
Pompa z montażem:8% VAT.
Pompa bez montażu:23% VAT.
Pompy ciepła, firma:23% VAT.


Jakie korzyści otrzymują mieszkańcy Gdyni, którzy zdecydowali się na pompę ciepła?

Pompy ciepła zużywają energię elektryczną, co czyni je znacznie czystszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla ogrzewania domu.
Pompy ciepła generują znacznie mniej emisji gazów cieplarnianych niż piece na gaz ziemny, ponieważ energia elektryczna jest czystszym paliwem.
Pompy ciepła są znacznie bardziej wydajne niż piece i kotły. W niektórych przypadkach pompy ciepła mogą zapewnić ponad trzykrotnie większą moc grzewczą przy takim samym zużyciu energii w porównaniu z piecami i bojlerami. Mogą również obniżyć koszty operacyjne w całym okresie eksploatacji systemu.
Ze względu na ceny emisji dwutlenku węgla stawki za gaz ziemny będą nadal rosły. Dzięki pompie ciepła skorzystasz z cen za żużytą energię.
Powietrzne pompy ciepła są najczęstszym wyborem dla istniejących domów w gęsto zaludnionych obszarach miejskich. Rozwiązaniem mogą być również gruntowe pompy ciepła.
Niskooprocentowane finansowanie i zachęty pomagające właścicielom domów w instalacji pomp ciepła i innych środków poprawy zużycia energii w domu są dostępne w ramach wielu programów pożyczek i wsparcia finansowego.
Przejście domów i budynków z pieców na gaz ziemny na pompy ciepła jest kluczowym elementem strategii ekologicznej w całej Unii Europejskiej.

Pompa ciepła Gdynia - DAIKIN.
Pompy ciepła Gdynia - projekt, montaż, serwis. Pompy powietrzne DAIKIN to najwyższa jakość, korzystna cena i wysoka wydajność.

Jak zaplanować zamontowanie pompy?

Wielu naszych klientów decyduje się na pompę ciepła, gdy ich piec jest już wysłużony, jednakże należy do takiej przeróbki mieć plan ze względu na duże zmiany w całej instalacji. Kroki, które należy podjąć, aby przygotować się na instalację pompy ciepła w obejmują m.in.:

Pompa ciepła Gdynia - powietrzna.
Pompy ciepła Gdynia - powietrzna.


Efektywność energetyczna pomp ciepła sprzedawanych i montowanych w Gdyni.

Minimalna wydajność oraz typowe zakresy pomp dostępnych na rynku zostały ściśle określone dla ogrzewania i chłodzenia. Ważne jest to, aby przed wybraniem systemu sprawdzić, czy w Gdyni obowiązują dodatkowe informacje na ten temat.
Szczególnie ważna przy rozważaniu wydajności jest rola nowych konstrukcji sprężarek w poprawie ich wydajności. Dostępne są teraz powietrzne pompy ciepła o zmiennej prędkości, które są zaprojektowane tak, aby zmieniać wydajność systemu w celu lepszego dopasowania do zapotrzebowania na ogrzewanie/chłodzenie domu w danym momencie. Pomaga to utrzymać szczytową wydajność przez cały czas, także w łagodniejszych warunkach, gdy zapotrzebowanie w systemie jest mniejsze. Niedawno na rynek wprowadzono powietrzne pompy ciepła, które są lepiej przystosowane do pracy w zimnym klimacie. Systemy te łączą sprężarki o zmiennej wydajności z ulepszoną konstrukcją wymiennika ciepła i sterowaniem, aby zmaksymalizować wydajność grzewczą przy niższych temperaturach powietrza, zachowując jednocześnie wysoką wydajność w łagodniejszych warunkach. Tego typu systemy mają zazwyczaj wyższe wartości oszczędzania energii.



Jak dobierać wielkość pompy ciepła?

Aby odpowiednio zwymiarować system pompy ciepła, ważne jest zrozumienie potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem domu. Dobór systemu pompy ciepła powinien być dostosowany do obciążenia klimatu, ogrzewania i chłodzenia budynku oraz celów instalacji (np. maksymalizacja oszczędności energii grzewczej lub zastępowanie istniejącego systemu w określonych okresach roku).

Jeśli pompa ciepła jest zbyt mała, zauważysz, że system ogrzewania dodatkowego będzie częściej używany. Chociaż niewymiarowy system nadal będzie działał wydajnie, możesz nie uzyskać oczekiwanych oszczędności energii ze względu na częste stosowanie dodatkowego systemu grzewczego.

Podobnie, jeśli pompa ciepła jest przewymiarowana, pożądane oszczędności energii mogą nie zostać osiągnięte z powodu nieefektywnej pracy w łagodniejszych warunkach.

Podczas, gdy dodatkowy system ogrzewania działa rzadziej, w cieplejszych warunkach otoczenia, pompa ciepła wytwarza zbyt dużo ciepła, a jednostka włącza się i wyłącza, co prowadzi do dyskomfortu, zużycia pompy ciepła i poboru energii elektrycznej w trybie czuwania. Dlatego ważne jest, aby dobrze zrozumieć swoje obciążenie grzewcze i charakterystykę pracy pompy ciepła, aby osiągnąć optymalne oszczędności energii.


Inne kryteria wyboru pomp ciepła.

Oprócz rozmiaru należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników wydajności:

Pompa ciepła Gdynia - powietrzna.
Pompy ciepła Gdynia - powietrzna.


Jakie są ważne aspekty w instalacji i montażu pomp ciepła?

Powietrzne pompy ciepła powinny być instalowane przez wykwalifikowanego wykonawcę. Skonsultuj się z lokalnym specjalistą ds. ogrzewania i chłodzenia w celu ustalenia rozmiaru, instalacji i konserwacji sprzętu, aby zapewnić wydajną i niezawodną pracę. Jeśli chcesz wdrożyć pompę ciepła w celu zastąpienia lub uzupełnienia centralnego pieca, powinieneś mieć świadomość, że pompy ciepła na ogół działają przy wyższym przepływie powietrza niż systemy pieców. W zależności od wielkości nowej pompy ciepła mogą być konieczne pewne modyfikacje kanałów, aby uniknąć dodatkowego hałasu i zużycia energii przez wentylator. Twój wykonawca będzie w stanie udzielić Ci wskazówek dotyczących konkretnego przypadku. Koszt instalacji powietrznej pompy ciepła zależy od rodzaju systemu, założeń projektowych oraz wszelkich istniejących urządzeń grzewczych i kanałów w domu. W niektórych przypadkach mogą być wymagane dodatkowe modyfikacje kanałów lub instalacji elektrycznych w celu wsparcia nowej instalacji pompy ciepła.



Obsługa.

Podczas obsługi pompy ciepła należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy:
Zoptymalizuj pompy ciepła i dodatkowe nastawy systemu. Jeśli posiadasz dodatkowy system elektryczny (np. listwy przypodłogowe lub elementy oporowe w kanale), upewnij się, że używasz niższej nastawy temperatury dla dodatkowego systemu. Pomoże to zmaksymalizować ilość ogrzewania, jaką pompa ciepła dostarcza do Twojego domu, zmniejszając zużycie energii i rachunki za media. Zalecana jest nastawa od 2°C do 3°C poniżej nastawy temperatury ogrzewania pompy ciepła. Skonsultuj się z wykonawcą instalacji w sprawie optymalnej nastawy dla Twojego systemu.
Przygotuj się na efektywne rozmrażanie. Możesz zmniejszyć zużycie energii, ustawiając system tak, aby wyłączał wentylator wewnętrzny podczas cykli odszraniania. Może to wykonać Twój instalator. Należy jednak pamiętać, że przy tej konfiguracji odszranianie może potrwać nieco dłużej.
Minimalizuj spadki temperatury. Pompy ciepła mają wolniejszą reakcję niż systemy pieców, przez co mają trudniejsze reagowanie na głębokie spadki temperatury. Należy zastosować umiarkowane spadki o nie więcej niż 2°C lub „inteligentny” termostat, który wcześnie włącza system, w oczekiwaniu na poprawę sytuacji po spadku. Ponownie skonsultuj się z wykonawcą instalacji w sprawie optymalnej temperatury obniżenia dla Twojego systemu.
Zoptymalizuj kierunek przepływu powietrza. Jeśli masz jednostkę wewnętrzną montowaną na ścianie, rozważ dostosowanie kierunku przepływu powietrza, aby zmaksymalizować komfort. Większość producentów zaleca kierowanie strumienia powietrza w dół podczas ogrzewania i w kierunku użytkowników podczas chłodzenia.
Zoptymalizuj ustawienia wentylatora. Pamiętaj również o dostosowaniu ustawień wentylatora, aby zmaksymalizować komfort. Aby zmaksymalizować ciepło dostarczane przez pompę ciepła, zaleca się ustawienie wysokiej prędkości wentylatora lub „Auto”. Podczas chłodzenia, aby również poprawić osuszanie, zalecana jest „niska” prędkość wentylatora.



W Gdyni są stabilne średnie temperatury i tutaj najwięcej montujemy pomp powietrznych do ogrzewania.

Gdynia jest miastem na pomorzu o niższych średnich temperaturach powietrza niż np temperatury występujące na kaszubach w głębi lądu a różnice mogą sięgać nawet 6-7 stopni. Stąd też różnice w zużyciu energii są różne a praktycznie dotyczy to tego samego regionu. Dlatego też nie powinniśmy porównywać identycznych pomp ciepła w różnych regionach, ponieważ jest wiele czynników, które dają ostateczny rachunek zużycia energii i oszczędności. Pompa ciepła w gdyni oraz identyczna w głębi lądu nie daje takich samych wyników oszczędnościowych na rachunku.

Pompa ciepła jej montaż to duże wyzwanie jeśli mówimy o wersji gruntowej, ponieważ wiąże się to z pracami ziemnymi. Instalacja takiej pompy została przeprowadzona u jednego z naszych klientów w nowym domu w Gdyni, gdzie całość była zaplanowana na etapie projektu wraz z kolejnością prac wykonywanych w ogrodzie. Tego typu plan działania, projekt to wzorowe postępowanie, które powoduje płynne i bezproblemowe zaplanowanie całości tak, aby nawet późniejszy serwis był bardzo prosty.
Niestety zdarzają się również instalacje, które trzeba montować w istniejących już domach w Gdyni a to już jest bardzo duże wyzwanie, ktore wymaga skrupulatnego planowania i przewydywania ewentualnych problemów. Klienci zawsze są informowani o tym jakie mogą pojawić się problemy i jak daleko idące prace będą ingerować w stojący już dom i istniejący ogród.

Rosnące ceny ogrzewania coraz bardziej powodują, że klienci decydują się na zmianę ogrzewania z gazowego na pompę ciepła ze względu na duże oszczędności. Pompy ciepła w Gdyni i ich sprzedaż i montaż nabierają tempa ze względu na galopujące ceny. Ceny surowców bezustannnie rosną a co za tym idzie eksploatacja domów w czasie zimy staje coraz droższa.



Plan na montaż pompy ciepła na etapie projektu zmniejsza koszty niż instalacja w istniejącym domu.

Wszystko jest uzależnione od warunków w istniejącym już domu a koszty zwiąkszą się jeżeli:

Jeżeli planujemy wszystko na etapie projektu i budowy dowolnego buynku czy to będzie dom, biuro, magazyn, budynek produkcyjny, wielorodzinny, użyteczności publicznej to koszty będą na pewno mniejsze!



Kolejność prac przy uruchomieniu i montażu instalacji w Gdyni.

W momencie kiedy mamy już zamontowane ogrzewanie podłogowe możemy wstąpić w drugą fazę prac a mianowicie montażu i podłączenia całej instalacji ogrzewającej. Miejsce montażu pompy ciepła należy odpowiednio przystosować tak, aby wszystko było wykonane "zgodnie ze sztuką" w pełni ergonomiczne i spełniające proste zasady dostępu do poszczególnych elementów całego systemu. Warto zaznaczyć, że do tych prac przystępujemy nie szybciej jak będzie gotowa cała instalacja CO i CWU. Cały obwód musi być napełniony, odpowietrzony i gotowy do pracy wraz z pompą ciepła. Gdy już spełnimy wszelkie niezbędne warunki opisane powyżej możemy całość włączyć, wyregulować i odpowiednio ustawić temperaturę.



Jaka jest najniższa cena pompy ciepła zamontowanej w Gdyni?

W Gdyni zamontowaliśmy pompę ciepła producenta LG w cenie 3400zł i jest to jednocześnie klimatyzator latem a zimą ta jednosta stanowi ogrzewanie dwuch pomieszczeń.



Jak długo w Gdyni trzeba czekać na montaż pompy

Przeciętny czas oczekiwania wynosi około 3-4 tygodni, natomiast zdarzają się momenty, kiedy jesteśmy w stanie wykonać montaż nawet w ciągu 2 tygodni o ile dostaniemy wszystkie komponenty.



Gdzie w Gdyni można zakupić pompę ciepła?

Nasza siedziba znajduje się w Gdańsku niestety nie w Gdyni, natomiast najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt talefoniczny, mailowy wraz z przygotowaniem wstępnej wyceny. Po akceptacji ceny nasz przedstawiciel przyjeżdza do klientów w Gdyni.



Jaką pompę wybrać w nadmorskim klimacie w Gdyni?

Często pada to pytanie i jednoznacznie odpowiadamy, że ze względu na niewielkie różnice temperatur nad morzem warto inwestować w pompy powietrzne.




Gdynia - KAISAI: pompa ciepła powietrzna, monoblock.

W gdyni przeprowadziliśmy montaż pompy powietrznej monoblock w nowo wybudowanym domu.

Projekt nowego domu powinien zakładać również, całą instalację pompy ciepła, która wymaga sktupulatnego przemyślenia i zaplanowania. Prowadząc wiele realizacji wiemy, że najkorzystniejszą rzeczą jest na wczesnym etapie projektu założyć, że decydujemy się na tego rodzaju ogrzewanie w domu, które spowoduje spore oszczędności.

Gdynia - KAISAI: powietrzna pompa ciepła, monoblock.

GALERIA

Pompa ciepła Gdynia, montaż
Pompa ciepła Gdynia, montaż
Pompy ciepła Gdynia
Pompy ciepła Gdynia, sprzedaż
Pompy ciepła Gdynia, projekt
Pompy ciepła powietrzne, Gdynia
1 2 3 4 5 6