Pompy ciepła

Tczew, Starogard Gd., Pruszcz Gdański


Pompa ciepła Tczew.
Daikin to powietrzne pompy, których projekt, montaż i serwis przeprowadzaliśmy w Tczewie.
10/29/2021

Kilka słów o pompach.

Pompy ciepła to bez wątpienia urządzenia grzewcze przyszłości, nie tylko ze względu na ich niewielkie oddziaływanie na środowisko naturalne. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie wymaga ono stałego nadzoru, jak to ma miejsce w przypadku kotłów na paliwo stałe. Nie trzeba również budować komina na spaliny, co oznacza zmniejszenie kosztów. Warto także zwrócić uwagę, że coraz większe ograniczenia dotyczące emisji CO2 w UE wymuszają na państwach europejskich kolejne limity i stopniowe odchodzenie od ogrzewania opartego na energii nieodnawialnej. Inwestycje w ekologiczne urządzenia są więc dziś niemal koniecznością. Na szczęście, liczne dotacje z UE na zakup tego typu urządzeń grzewczych sprawiają, że ich sfinansowanie jest dziś możliwe dla większości osób.

Jakie jeszcze argumenty przemawiają za wyborem pomp ciepła?

Przede wszystkim to, że jest to jedno z najbardziej ekonomicznych sposobów na ogrzewanie domu czy mieszkania. Niskie rachunki to największa zaleta pomp ciepła. Do tego nie można zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa – wybierając te urządzenia nie ma ryzyka wybuchu, jak w przypadku kotłów gazowych czy olejowych. Firmy zajmujące się sprzedażą i montażem pomp ciepła działają niemal w każdym mieście w Polsce, np. w Pruszczu Gdańskim Starogardzie Gdańskim i w Tczewie.

Jakie są wymagania dotyczące instalacji pompy ciepła?

Rozważając zakup pompy ciepła dobrze jest określić z góry, czego oczekujemy od takiego systemu grzewczego. Do najczęstszych powodów, dla których wiele osób przechodzi na pompy ciepła zalicza się:

Aby zagwarantować optymalnymontaż i wysoką wydajność, warto podzielić się swoimi oczekiwaniami z firmą, w której dokonamy zakupu urządzenia. Istotne jest również określenie czy pompa ciepła będzie jedynym systemem grzewczym w domu czy może tylko systemem dodatkowym. Do tego, by maksymalnie wykorzystać możliwości tego typu źródła ciepła należy zadbać o to, aby budynek był wystarczająco dobrze ocieplony. Optymalnym rozwiązaniem jest budownictwo pasywne, ewentualnie energooszczędne. Należy również wiedzieć,żepompa ciepła działa najlepiej we współpracy z systemem niskotemperaturowym. Z tego względu wymagane są specjalne grzejniki.

Z uwagi na większą powierzchnię wymiany ciepła, zawarta w nich woda grzewcza ma niższą temperaturę niż woda pochodząca z kotła. Takie warunki doskonale spełnia ogrzewania podłogowe. Zakupu pompy ciepła najlepiej dokonywać u sprawdzonego dystrybutora, który oferuje również usługę montażu. Profesjonalne przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą i montażem pomp ciepła znajdziesz w Pruszczu Gdańskim Starogardzie Gdańskim i w Tczewie.

Ile kosztuje pompa ciepła w Pruszczu Gdańskim, Starogardzie a ile w Tczewie?

Cena inwestycji w pompę ciepła uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju urządzenia. Znacznie droższa jest pompa gruntowa, ponieważ wiąże się to z wykonaniem odwiertów, a dodatkowy problem stwarza sama czynność instalacji takiego systemu. Znacznie częściej wybieranym rozwiązaniem jest zatem pompa ciepła powietrzna. Powszechne jest obecnie przekonanie o wysokich kosztach zakupu i instalacji tego typu urządzeń. Istotnie, w porównaniu do ogrzewania kotłem na gaz czy paliwo stałe, cena jest wyższa. Warto jednak pamiętać o najważniejszych korzyściach pomp ciepła, do jakich należy zaliczyć energooszczędność, a tym samym – niższe koszty eksploatacyjne i znaczneobniżenie rachunków. W rezultacie zakup pompy ciepła zwraca się już po kilku latach. Sama jednostka powietrznej pompy ciepła to koszt ok. 10 tys. zł, natomiast na system wraz z instalacją i montażem trzeba przygotować kwotę ok. 30-45 tys. zł. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to przykładowa wycena, a ostateczna wartość zależy m.in. od firmy montującej, marki sprzętu i jego parametrów. Dobrej jakości powietrzne pompy ciepła można nabyć w Pruszczu Gdańskim Starogardzie Gdańskim i w Tczewie.

1/12/2021

Pompy ciepła Pruszcz Gdański, Starogard Gd. i Tczew

Pompy ciepła są bardzo wydajnymi systemami ogrzewania i chłodzenia i mogą znacznie obniżyć koszty energii. Myśląc o domu, jako systemie, zaleca się zminimalizowanie strat ciepła z domu z takich obszarów, jak przecieki powietrza (przez pęknięcia, dziury), słabo izolowane ściany, sufity, okna i drzwi. Rozwiązanie tych problemów w pierwszej kolejności może pozwolić na zastosowanie mniejszych rozmiarów pompy ciepła, zmniejszając w ten sposób koszty wyposażenia pompy ciepła i umożliwiając wydajniejsze działanie systemu. Klienci z Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gd. czy Tczewa byli przez nas każdorazowo informowani, że dom musi być szczely i przygotowany do tego, aby izolacja termiczna była skuteczna.

Zdjęcia z realizacji, montażu w Tczewie, Pruszczu Gdańskim i Starogardzie Gd. oraz projekty i szkice instalacji

Pompy ciepła Pruszcz Gdański, Starogard Gd., Tczew. Pompa ciepła Pruszcz Gdański, Starogard Gd., Tczew. Pompy ciepła Pruszcz Gdański. Pompy ciepła Starogard Gd. Pompy ciepła Tczew.
Pompy ciepła gruntowe, Pruszcz Gdański, Starogard Gd. i Tczew
1 2 3 4 5 6