Pompa ciepła split

Urządzenie, które jest podzielone na dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną.


Co to jest pompa ciepła split?

Pompa ciepła typu split to system ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji (HVAC) podzielony na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Obie jednostki są połączone w całym domu rurami miedzianymi. Jednostka zewnętrzna zawiera wężownicę, która działa jako wymiennik ciepła i sprężarka. Jednostka wewnętrzna zawiera wężownicę i wentylator.

Jak działa pompa ciepła split?

Grzeje zimą.
Gazowy freon pochłania ciepło z powietrza przepływającego nad wężownicą w jednostce zewnętrznej. Gaz nagrzewa się do temperatury powyżej 140 stopni F, przechodząc przez sprężarkę w jednostce zewnętrznej. Ogrzany gaz przepływa do wężownicy wewnętrznej przez miedziane przewody. Wentylator umieszczony w jednostce wewnętrznej wyciąga ogrzane powietrze przez kratkę. Z grilla gorące powietrze przepływa przez wężownicę umieszczoną w jednostce wewnętrznej. Podczas gdy gaz pozostaje w miedzianych przewodach, jego ciepło przechodzi przez metal cewki. Powietrze z wentylatora przechodzi przez wężownice i przenosi ciepło do kanałów wentylacyjnych w domu. Zasadniczo pompa ciepła typu split system to klimatyzator, który odwraca proces chłodzenia w celu ogrzania powietrza w domu.

Chłodzi latem.
Ciepło w domu jest przenoszone przez wężownicę umieszczoną w jednostce wewnętrznej. Gaz Freon pochłania ciepło z gorącego powietrza poruszającego się nad wężownicą. Wilgoć i ciepło są usuwane z powietrza w domu. Gazowy freon przenosi ciepło miedzianymi rurami do sprężarki jednostki zewnętrznej. Gdy gaz freon przepływa przez sprężarkę, przechodzi przez cewkę. Ciepło przepływa przez wężownicę w jednostce zewnętrznej, która następnie oddaje ciepło do powietrza zewnętrznego.

Zdjęcia z realizacji, montażu pompy ciepła split (powietrznej) oraz projekty i szkice instalacji

Pompa ciepła split
Split pompa ciepła.
1 2 3 4 5 6