13 marzec 2020

Pompy ciepła
pomorskie województwo.

Działając na większym obszarze czyli w województwie pomorskim montujemy rónego rodzaju pompy ciepła również w domach pasywnych.

Pompy ciepła województwo pomorskie.

Zrównoważone budownictwo to także domy pasywne, które niejednokrotnie wyposażaliśmy w pompy ciepła każdego rodzaju i różnej mocy.

Budownictwo w ostatnich latach przechodzi ogromną przemianę technologiczną pod względem oszczędności energetycznych i surowcowych. Cała branża idzie w kierunku zrównoważonego rozwoju od największych budynków typu wieżowce, aż po domku jednorodzinne. Budownictwo pasywne jest jednym z przykładów idealnej harmonii technologia-środowisko naturalne-żużycie energii. Samowystarczalne budynki w energię i wodę to rozwiązania kosztowne ale i bardzo ekologiczne i korzystne dla środowiska tzw. pasywne. Czym są domy pasywne? Nie da się określić wszystkich właściwości domów pasywnych w jednym zdaniu ale z pewnością możemy stwierdzić, że jest to użycie wszelkich najnowocześniejszych materiałów oraz produktów, które w maksymalny sposób oszczędzają energię oraz są ekologiczne. Za tym wszystkim stoi rzecz najważniejsza czyli pozyskiwanie energii z otoczenia w sposób bierny. Tego rodzaju budynek charakteryzuje się bardzo dobrą izolacją termiczną. W Polsce należy przewidzieć montaż tradycyjnego ogrzewania ze względu na nasz klimat przy czym na pewno nie biorąc pod uwagę zużycia standardowych paliw nieodnawialnych. Ile energii na ogrzewanie zużywają domy pasywne? Oczywiście te dane są średnie, ponieważ wszystko jest uzależnione od temperatur zewnętrznych i warunków atmosferycznych. Jednego możemy być pewni, domy pasywne zapewniają bardzo duże oszczędności w stosunku do tradycyjnych. Dodatkowo nie jesteśmy zależni od podwyżek związanych z cenami paliw typu gaz, olej czy też prądu. Nawet ogrzewanie wody do kąpieli staje się tak tanie, że nie odczujemy większego zużycia.

  • Najmniejszy dom o powierzchni nie przekraczającej 100m2 zużywa około 1500 kWh rocznie
  • Średnie domy o powierzchni średniej 160m2 zyżywają około 2400 kWh rocznie
Oczywiście te dane są średnie, ponieważ wszystko jest uzależnione od temperatur zewnętrznych i warunków atmosferycznych. Jednego możemy być pewni, domy pasywne zapewniają bardzo duże oszczędności w stosunku do tradycyjnych. Dodatkowo nie jesteśmy zależni od podwyżek związanych z cenami paliw typu gaz, olej czy też prądu. Nawet ogrzewanie wody do kąpieli staje się tak tanie, że nie odczujemy większego zużycia.

Nie ma złotego środka ale możemy energię mieć prawie za darmo.